Prádelenská technika, prádelenská technologie

Dodáváme technologie do velkých, středních, malých (i těch nejmenších) prádelen.

Velké prádelny zpracovávají 1 500 kg do 60 000 kg prádla za směnu. Vybavujeme je technologií značky Jensen zahrnující například automatické tunelové pračky, automatické žehlicí linky, automatické linky pro zpracování tvarového prádla a doplněné o samostatné stroje s kapacitou plnění od 11 do 120 kg.
Střední prádelny zpracovávají 300 kg až 1 500 kg prádla za směnu. Ideální jsou pro ně běžné i hygienické stroje s kapacitou 11 až 45 kg a válcové či korytové žehliče. Často navrhujeme doplnění o systémy rekuperací vody, tekutým dávkováním, parními expandery a spousty systémů ke zvýšení úspor na energiích.
Malé prádelny jsou z pravidla vybaveny pračkou o kapacitě 11 nebo 14 kg se schopností vyprat 100 až 150 kg prádla denně, jedním sušičem a žehlicím prknem, popřípadě malým korytovým mandlem. Malá prádelna je schopna zpracovávat denně od 10 kg do 300 kg prádla.

PRŮMYSLOVÉ PRAČKY S VYSOKÝM ODSTŘEDĚNÍM


G FAKTOR 450
Udává velikost odstředivé síly pračky, kterou je voda vytlačena z látky – tím určuje také zbytkovou vlhkost v prádle po odstředění.
Čím je G faktor vyšší, tím je vyšší účinnost odstředění. Naše pračky DOMUS odstřeďují na 40% zbytkovou vlhkost = není potřeba prádlo před mandlováním přesušovat.

MOKRÉ ČIŠTĚNÍ
Všechny pračky DOMUS jsou konstruované také pro mokré čištění (wet cleaning). Tato technologie praní je šetrná k textiliím a vyperete s ní i prádlo, které klasickým způsobem prát nelze. Mokré čištění chrání látku před působením vody na vlákna a mechanickým účinkem pracího stroje.

TOUCH II
Pračky DOMUS mají velkou dotykovou obrazovku o velikosti 7“. Možnost přidání vlastního loga, reklamních a instruktážních videí (vhodné především pro samoobslužnou verzi) i připojení USB.

MINCOVNÍK
Pračky DOMUS zakoupíte i ve verzi s mincovníkem na vámi požadovanou měnu. Možnost vzdálené platby.

ECOTANK
K pračkám DOMUS lze pořídit přídavnou nádrž na rekuperaci vody. Pomůže ušetřit až 70 % z roční spotřeby pračkové vody ve vaší prádelně. Možnost 1, 2 nebo 3 nádrží.

Pračky pro běžné praní
DOMUS, KREBE-TIPPO

Pračky pro hygienické praní
DOMUS, KREBE-TIPPO, DANUBE

Prací tunelové linky pro velkoobjemové praní
JENSEN

PRŮMYSLOVÉ SUŠIČE


SOFT DRY
Všechny řady sušičů kromě ESSENTIAL mají funkci SOFT DRY (jemné sušení), kdy má buben vyražené otvory – na vašem prádle nebudou žádné bubnové oděrky.

COOL DOWN
Všechny sušiče DOMUS obsahují funkci COOL DOWN (ochlazení). Na konci cyklu dojde k pomalému ochlazení prádla, čímž se zabrání pokrčení a žmolkování prádla.

TOUCH II
Řada ECO ENERGY a DYNAMIC mají velkou dotykovou obrazovku o velikosti 7“. Možnost přidání vlastního loga, reklamních a instruktážních videí (vhodné především pro samoobslužnou verzi) i připojení USB.

MINCOVNÍK
Sušiče DOMUS lze zakoupit i ve verzi s mincovníkem na vámi požadovanou měnu. Možnost vzdálené platby.

MOKRÉ ČIŠTĚNÍ
Sušiče řady ECO ENERGY a DYNAMIC dokážou pracovat s prádlem, které bylo vypráno metodou WET CLEANING

ŘADA ECO ENERGY

Největší úspory energie při sušení. Inteligentní kontrola vlhkosti. Inteligentní recyklace vzduchu. Termální izolace stroje a dveře s dvojitým sklem. Optimalizované axiálně-radiální proudění vzduchu. Integrovaný protipožární systém.

ŘADA DYNAMIC

Vysoce efektivní sušič se systémem axiálně-radiálního proudění vzduchu. Za příplatek je lze vybavit integrovaným protipožárním systémem nebo inteligentní kontrolou vlhkosti.

ŘADA COMFORT

Základní sušič se systémem axiálně-radiálního proudění vzduchu. Místo displeje TOUCH II má M programátor, který dovoluje ovládat čas a teplotu během sušení

ŘADA ESSENTIAL

Efektivní levný sušič s velmi dobrým výkonem. Stejně jako řada COMFORT má M programátor k ovládání času a teploty během sušení.

PRŮMYSLOVÉ ŽEHLIČE (MANDLY)

JAK VYBRAT MANDL: Nutné zaměřit se na maximální možnou šířku požadovaného žehlení.
POZOR NA VÝKON: Skutečný výkon žehliče je zpravidla nižší o 15 %. Během zkoušení výkonu se totiž používá kontinuální pás látky, ale při běžném mandlování pracujete s jednotlivými kusy textilie.


GRANDIMPIANTI

Korytové mandly pro malé výkony

DOMUS A LACO

Pásové a korytové mandly pro vyšší výkony

JENSEN

Korytové a víceválcové mandly pro nejvyšší výkony