PRÁDELENSKÁ TECHNIKA, PRÁDELENSKÁ TECHNOLOGIE

Průmyslové pračky s vysokým odstředěním

Při výběru pračky s vysokým odstředěním je nejdůležitější hodnota G faktor a ne otáčky odstředění. G faktor udává velikost „odstředivé síly“, kterou je voda vytlačena z látky a tím i zbytkovou vlhkost v prádle po odstředění. Čím je G faktor vyšší, tím je i účinnost odstředění vyšší. Vysokootáčkové pračky Domus odstřeďují na zbytkovou vlhkost 40% a díky tak silnému odstředění není zapotřebí prádlo předsušovat v bubnových sušičích před mandlováním. Zvolení velikosti pračky je závislé na fyzické zdatnosti obsluhy a manipulačních možnostech prádelny. Je potřeba si uvědomit že obsluha je schopna nejlépe manipulovat s 30kg suchého prádla (45kg vlhkého prádla). 30kg prádla odpovídá jednomu běžnému vozíku pro manipulaci prádla. Při vyšší hmotnosti je vcelku nutností vozík s pohyblivým dnem. Pračky nad 45kg využívají naklápění pro snadné nakládání a vykládání prádla. Pro různé způsoby využití provozu prádelny nabízíme pračky pro běžné praní značky DOMUS a KREBE-TIPPO, pro hygienické praní pračky DOMUS, DANUBE, KREBE-TIPPO a pro velkoobjemové praní prací tunelové linky JENSEN.

VŠECHNY PRAČKY DOMUS JSOU KONSTRUOVANÉ PRO MOKRÉ ČIŠTĚNÍ. U pračky umožňující mokré čištění je nutností snížit mechanické působení na látku a to rychlostí otáčení bubnu, výškou hladiny vody, plynulým navyšováním a snižováním teploty a dávkováním potřebné chemie v kterékoliv části pracího programu.

Průmyslové sušiče

Při výběru vhodného sušiče je důležité se zaměřit na efektivitu využití energie k sušení. Sušiče DOMUS nabízejí díky vlastnímu vývoji, nejefektivnější sušení s nejnižší spotřebou energií. Díky rozdělení sušičů do tří skupin, dokáže DOMUS uspokojit kteréhokoliv zákazníka.
Řada sušičů COMFORT nabízí základní sušič ovládaný elektronickým programátorem. Díky kombinací radiálního a axiálního proudění vzduchu přes sušící buben, má proudění teplého vzduchu nejdelší dráhu skrz sušené prádlo a tím i nejvíce času pro předání největšího množství vlhkosti z prádla. Díky největšímu nerezovému filtru je zajištěné optimální proudění vzduch po celou dobu sušení. Běžný sušič má filtr zanesený v první třetině doby sušení a tím i celý proces sušení je delší a méně efektivní.
Řada sušičů ECO ENERGY nabízí největší úspory při sušení díky zpětnému využití teplého vzduchu v poslední třetině doby sušení, zvýšená tepelná izolace celého sušiče a využívání odpadního tepla plochy stěn sušiče. Tímto technickým provedením sušiče a řadou programových doplňků je zajištěna úspora 40% energií potřebných pro sušení oproti běžným sušičům.
Řada sušičů LOW COST nabízí provozně běžný sušič provedený bez okrasných prvků (nerezový vzhled sušiče, digitální programátor, nerezový buben). Ovládání sušiče je pomocí dvou analogových otočných voličů teploty a času sušení s ochlazením na konci cyklu. Celé provedení sušiče je z pozinkované oceli. Ostatní důležité technické prvky jako jsou převodovka bubnu, frekvenční měnič, nerezový velký filtr, bezpečnostní prvky jsou stejné jako u řady sušičů COMFORT a ECO ENERGY.
Pro stanovení konkrétních údajů spotřeby sušičů bude zde postupně vytvářena tabulka se skutečně naměřenými hodnotami u konkrétních sušičů. Domov důchodců Moravská Třebová (21. 8. 2017) – sušič DTP 36 g COMFORT – 24 kg osobního prádla – sušení na zbytkovou vlhkost z 60% na 30% při teplotě 45°C = doba sušení 16 minut, spotřeba plynu 0,516M3. Staňte se i vy součástí projektu „Skutečné údaje“.

Průmyslové žehliče, průmyslové mandly

Jako nejdůležitější stroj prádelny je mandl. Zpravidla je v prádelně jeden mandl, který rozhoduje o výsledné kvalitě prádelny. Proto dokážeme nabídnout veškeré druhy mandlu.

  • Korytové mandly pro malé výkony značky Grandimpianti.
  • Pásové a korytové madly pro vyšší výkony značky DOMUS a LACO.
  • Korytové, více válcové madly pro nejvyšší výkony značky JENSEN.

Některé mandly jsou schopny pracovat s automatickým vkladačem a skladačem prádla s možností skládání prádla do komínků. Při správném výběru mandlu je důležité se zaměřit na skutečný výkon mandlu a maximální možnou šířku požadovaného žehlení. Skutečný výkon žehliče je zpravidla nižší o 15%, než je uváděný údaj v technických tabulkách. Je to způsobeno výrobcem, který uvádí kapacitu žehlení při nekonečně dlouhém kusu látky, u kterého nedochází k mezerám mezi jednotlivými kusy žehleného prádla. U velkokapacitních žehlících linkek se udává výkon žehlení jako schopnost odpaření vody v litrech za hodinu. Pokud tří válcový mandl dokáže odpařit, například 600L za hodinu, potom při vstupní vlhkosti prádla 50% je schopnost žehliče vymandlovat 1200kg prádla za hodinu. Zůstává jen otázkou, jakým způsobem se mandl bude plnit prádlem a prádlo skládat? Námi realizované žehlící linky jsou schopny a skutečně žehlí, vkládají a skládají rychlostí 7 – 60 m/min.

Žehlící finální úprava

Dokážeme nabídnout nejjednodušší žehlicí prkno, které je strašně jednoduché a pro svůj rozměr a způsobu uložení muže byt v malým prostoru a taky můžeme nabídnou automatické stroje, které dokážou zpracovávat až 25000 kusu za hodinu, máme velkou škálu výrobků, která se vyvíjí také od ceny .